Home » , » Mundobasket 2014: Το πρόγραμμα των αγώνων (Update)

Mundobasket 2014: Το πρόγραμμα των αγώνων (Update)




Μπορεί το Μουντιάλ στην Βραζιλία να έλαβε Τέλος με κατακτητή την Γερμανία σειρά έχει τώρα το Μουντομπάσκετ στην Ισπανία..

Τα φαβορί είναι δύο .Πρώτα από όλους οι Αμερικάνικοι.Οι  ΗΠΑ μπορεί να είναι οι προηγούμενοι κάτοχοι του Τροπαίου-το οποίο διεξήλθε στην Τουρκία-αλλα φέτος δεν θα κατεβάσουν όλους τους σούπερ σταρ κάτι που σημαίνει ότι θα είναι πιο επικίνδυνοι μιας και οι νέοι θα έχουν περισσότερη όρεξη για διάκριση .Και το δεύτερο φαβορί δεν μπορεί να είναι άλλο από τους ίδιους τους διοργανωτές,οι  οποίοι σκοπεύουν να ξανανέβουν στο θρόνο έπειτα από το 2006 στην Σαΐτεμα νικώντας στον τελικό το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα..

Η χώρα μας μπορεί να μην είναι ακλόνητο φαβορί αλλά έχει πάντα τον σεβασμό των αντιπάλων της μιας και είμαστε πάντα ικανοί στο να κάνουμε ζημιές .Με νέο προπονητή των Φώτη Κατσικάρι αλλά και νέες ιδέες μιας και πολλά γνωστά ονόματα έμειναν εκτός αποστολής  θα πάμε στην Ισπανία για  μια ακόμη διάκριση .

1ος σκόρερ, MVP, ριμπάουντερ, assistman, σε ποια φάση θα αποκλειστεί κάθε ομάδα, Η2Η παικτών και ομάδων και πολλά άλλα... στον Stoiximan! 100% Bonus με κάθε νέα εγγραφή!

Στην πρώτη φάση οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν στην Γρανάδα ,Σεβίλλη ,Μπιλμπάο και Γκράν Κανάρια .Στην φάση των «16» θα πηγαίνουμε Μαδρίτη – Βαρκελώνη καθώς και στα προημιτελικά και ημιτελικά ενώ για τους δύο Τελικούς –μικρό και μεγάλο- θα παραμείνουμε στην πρωτεύουσα της Ισπανίας ..Μαδρίτη.

Οι όμιλοι.



Ά όμιλος ΄Β Όμιλος ΄Γ Όμιλος ΄Δ Όμιλος


Ισπανία Αργεντινή ΗΠΑ Λιθουανία
Αίγυπτος Σενεγάλη Φινλανδία Ανγκόλα
Ιράν Φιλιππίνες Νέα Ζηλανδία Ν.Κορέα
Σερβία Κροατία Ουκρανία Σλοβενία
Βραζιλία Πουέρτο Ρίκο Δ.Δημοκρατίας Μεξικό
Γαλλία Ελλάδα Τουρκία Αυστραλία








Πάμε να δούμε το πρόγραμμα των αγώνων…


Ενημέρωση 11/9: Ημιτελικά

ΠΕΜΠΤΗ 11/9

22:00 Λιθουανία - Αμερική




ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 12/9 

23:00 Γαλλία - Σερβία


--------------------------------------------------------------------------------


Ενημέρωση 8/9: Προημιτελικά


ΤΡΙΤΗ 9/9

18:00 Λιθουανία - Τουρκία

22:00 Σλοβενία - Αμερική 


ΤΕΤΑΡΤΗ 10/9 

19:00 Σερβία - Βραζιλία
23:00 Γαλλία - Ισπανία


--------------------------------------------------------------------------------

Ενημέρωση 5/9: TOP 16

ΣΑΒΒΑΤΟ 6/9


17:00 Αμερική - Μεξικό
19:00 Γαλλία - Κροατία
21:00 Δομινικανή Δημοκρατία - Σλοβενία
23:00 Ισπανία - Σενεγάλη 


ΚΥΡΙΑΚΗ 7/9

17:00 Νέα Ζηλανδία - Λιθουανία
19:00 Σερβία - Ελλάδα
21:00 Τουρκία - Αυστραλία
23:00 Βραζιλία - Αργεντινή








--------------------------------------------------------------------------------
ΣΑΒΒΑΤΟ 30/8

13:30  Κροατία – Φιλιππίνες
13:30  Ουκρανία – Δομινικανή Δημοκρατία
14:30  Αγκόλα – Κορέα
16:30  Αίγυπτος - Σερβία
17:00  Νέα Ζηλανδία - Τουρκία
18:30  Αυστραλία – Σλοβενία
18:30  Πουέρτο Ρίκο - Αργεντινή
19:00  Γαλλία - Βραζιλία
21:00  Μεξικό - Λιθουανία
21:00  Ελλάδα - Σενεγάλη
22:30  Αμερική - Φιλανδία
23:00  Ιράν – Ισπανία

ΚΥΡΙΑΚΗ 31/8

13:30  Δομινικανή Δημοκρατία – Νέα Ζηλανδία 
14:30  Κορέα - Αυστραλία
14:30  Αργεντινή - Κροατία
16:30  Σερβία - Γαλλία
17:00  Φιλανδία - Ουκρανία
18:30  Σλοβενία - Μεξικό
18:30  Σενεγάλη – Πουέρτο Ρίκο
19:00  Βραζιλία - Ιράν
21:00  Λιθουανία - Αγκόλα
21:00  Φιλιππίνες – Ελλάδα
22:30  Τουρκία - Αμερική
23:00  Ισπανία – Αίγυπτος

ΔΕΥΤΕΡΑ 1 /9

13:30  Κροατία - Σενεγάλη
16:30  Ιράν - Σερβία
18:30  Αργεντινή - Φιλιππίνες
19:00  Γαλλία - Αίγυπτος
21:00  Πουέρτο Ρίκο - Ελλάδα
23:00  Βραζιλία – Ισπανία

ΤΡΙΤΗ 2/9

14:30  Αγκόλα - Μεξικό
16:00  Ουκρανία - Τουρκία
18:30  Αυστραλία - Λιθουανία
18:30  Αμερική – Νέα Ζηλανδία
21:00  Κορέα - Σλοβενία
22:30  Φιλανδία- Δομινικανή Δημοκρατία

ΤΕΤΑΡΤΗ 3/9

14:30  Μεξικό - Αυστραλία
14:30  Φιλιππίνες – Πουέρτο Ρίκο
16:00  Νέα Ζηλανδία - Ουκρανία
16:30  Αίγυπτος - Ιράν
18:30  Σλοβενία - Αγκόλα
18:30  Σενεγάλη - Αργεντινή 
18:30  Τουρκία - Φιλανδία
19:00  Σερβία - Βραζιλία
21:00  Λιθουανία - Κορέα
21:00  Ελλάδα - Κροατία
22:30  Δομινικανή Δημοκρατία - Αμερική
23:00  Ισπανία – Γαλλία

ΠΕΜΠΤΗ 4/9


14:30  Αυστραλία – Αγκόλα
15:00  Σενεγάλη - Φιλιππίνες
16:00  Φιλανδία - Νέα Ζηλανδία
16:30  Βραζιλία – Αίγυπτος
18:30  Κορέα - Μεξικό
18:30  Ουκρανία- Αμερική
19:00  Ιράν - Γαλλία
19:00  Κροατία – Πουέρτο Ρίκο
22:30  Λιθουανία - Σλοβενία
22:30  Τουρκία – Δομινικανή Δημοκρατία
23:00  Σερβία - Ισπανία
23:00  Αργεντινή – Ελλάδα


Καλή επιτυχία στην Εθνική μας..


----------------------------------------------
----------------------------------------------
Μοιραστοίτε το :

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

 
Re-Modified by Foutzos
Support : Creating Website | Johny Template | Mas Template
Copyright © 2011. Stoiximatakias24 | Πάμε ταμείο με τα καλύτερα προγνωστικά στοιχήματος - All Rights Reserved
via TechinPro
Template Modify by Creating Website
Proudly powered by Blogger