Κερδίζουν από...ημίχρονο

Καλησπέρα φίλες και φίλοι του blog. Σάββατο σήμερα με πλούσιο το στοιχηματικό πρόγραμμα (εκτιμήσεις για όλα τα παιχνίδια της ημέρας πατήστε εδώ), με το παιχνίδι που δεσπόζει και που περιμένουν όλοι οι ποδοσφαιρόφιλοι, να διεξάγεται στην Μαδρίτη ανάμεσα σε Ρεάλ και Μπαρτσελόνα (για εκτίμηση του el clasico πατήστε εδώ). Για σήμερα έχω επιλέξει δύο σημεία τα οποία και σας παραθέτω.

• Θα κάνω αρχή από το παιχνίδι στην Γερμανία, αυτό ανάμεσα στην Ντόρντμουντ με αντίπαλο το Αννόβερο. Είναι για να τρελάνει κόσμο η φετινή Ντόρτμουντ, όπου από την μία δεν μπορεί να κερδίσει την Κολωνία και από την άλλη τρείς μέρες μετά ρίχνει τεσσάρα μέσα στην Τουρκία της Γαλατά. Στην Μπουντεσλίγκα κάνει πολύ κακό πρωτάθλημα μέχρι στιγμής έχοντας απολογισμό στις πρώτες οκτώ στροφές του πρωταθλήματος 2-1-5 με αποτέλεσμα να βρίσκεται στην 14η θέση της βαθμολογίας. Σήμερα παίζει με αντίπαλο το Αννόβερο που στις τρείς τελευταίες αγωνιστικές μετρά ισάριθμες ήττες με σύνολο τερμάτων 0-8! Σήμερα η ομάδα του Αννόβερο θα παραταχθεί και με έξι βασικές απουσίες. Έτσι είναι μιας πρώτης τάξεως ευκαιρία για την ομάδα του Γίργκεν Κλοπ να πάρει τα πάνω της και στο πρωτάθλημα, επιλέγοντας τον άσσο από ημίχρονο.
  • Δεύτερη μου στάση για σήμερα είναι η Ολλανδία και η αναμέτρηση της φορμαρισμένης Φίτεσε με αντίπαλο την Μπρέντα. Σκοράρουν κατά ριπάς οι γηπεδούχοι καθώς εκτός του ότι μετράνε τις τελευταίες πέντε αγωνιστικές τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία έχουν και απολογισμό τερμάτων 20-6! Σήμερα οι γηπεδούχοι έχουν την μεγάλη ευκαιρία να διευρύνουν το εν λόγο στατιστικό τους αφού θα αντιμετωπίσουν μια από τις πιο αδύναμες ομάδες της κατηγορίας όπως είναι η Μπρέντα. Ο άσσος του 1,30 είναι πολύ χαμηλός, έτσι θα προτιμήσω και σε αυτό το ματς τον άσσο από ημίχρονο που πληρώνει πολύ καλύτερα.