Ποντάρισμα με λογική

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους, Σάββατο σήμερα με αρκετές επιλογές και ένα ντέρμπι στην Γερμανία που θα κριθούν πολλά. Μετά απο ικανοποιητικό διαβασματάκι κατέληξα σε 2 επιλογές που δεν φαίνονται καθόλου παράλογες με βάση την κατάσταση των ομάδων....ας περάσουμε να τις δούμε.

// Ανάλυση για όλα τα παιχνίδια του κουπονιού στο ποδόσφαιρο θα βρείτε εδώ.

Αρχή ,με το πρώτο κατά σειρά έναρξης αγώνα και το Λέστερ-Γουότφορντ για την 29η αγωνιστική. Βελτίωση στην επίθεση έδειξαν στο μεσοβδομαδιατικο ματς με την Γιουνάιτεντ "Οι Σφήκες" και τον Κουινκε να μένει ευχαριστημένος απο την απόδοση της ομάδας του. Ενώ περιμένει τον επαναληπτικό του 0-0 ανάμεσα σε Χαλ και Αρσεναλ την Τρίτη για να μάθει τον αντίπαλο της στα προημιτελικά του Λιγκ Καπ. Στην αντίπερα όχθη "Οι Αλεπούδες" συνεχίζουν να βρίσκονται στην κορυφή ,με το όνειρο να βρίσκεται 10 αγωνιστικές μακριά. Την τρίτη αν και βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ ανταμείφθηκε με 2 γκολ στη συνέχεια για την πολύ καλή εμφάνιση της, που συνεχίστηκε και στο 2ο ημίχρονο, παρά την ισοφάριση της Μπρόμιτς στο 5λεπτο, μη καταφέρνοντας ωστόσο να σκοράρει στα υπόλοιπα 40'. Αρκετά ευχαριστημένος απο την απόδοση των παικτών του δήλωσε ο Ρανιέρι και πως το μόνο που έλειψε ήταν η νίκη.

Kλείνουμε με την Νις που θα φιλοξενήσει την ουραγό Τρουά για την 29η αγωνιστική. Κάθε αγωνιστική και χειρότερα για τους γηπεδούχους που με τα τελευταία τους αποτελέσματα απολέσαν την διαφορά που είχαν και την θέση που τους έστελνε σε κάποια προκριματική φάση το ερχόμενο καλοκαίρι. Τελευταίο στραβό αποτέλεσμα το 0-2 απο την Μπαστιά, που διαμορφώθηκε μέσα σε 3'. Ενώ έχουν προηγηθεί ισσοπαλίες με 0-0 και 1-1 απο Μπορντό και Μαρσέιγ, αλλά και μια ήττα με 1-0 απο την Μονακό. Οι φιλοξενούμενοι πλέον δεν πρέπει να ελπίζουν για πιθανότητα παραμονής  αφού βρίσκονται στο -19 απο την σωτηρία και με την άμυνα τους να έχει δεχτεί 57!!! γκολ μέχρι στιγμής. Το μόνο θετικό είναι το 2-3 στην Αζαξιό που βρίσκεται σε παρόμοια κατάσταση, ενώ τα προβλήματα φάνηκαν και το Σάββατο που δεν κατάφερε να απόσπασει βαθμούς απο την Λοριάν που πήρε την νίκη με γκολ απο το 3ο λεπτό.

Συνοψίζοντας τα παραπάνω θα πάμε με τα λίγα γκολ στο ματς της Λέστερ μιας και ο Ρανίερι θα προσέξει πρωτίστως τα νώτα του και για να κλείσουμε την δυαδα μας θα υπερασπιστούμε την ποιότητα αλλά και την έδρα τηε Νίς..