Επαγγελματική νίκη!

Τέλος στο Ευρωπαϊκό ενδιαφέρον προς το παρόν με τελικούς απολογισμούς κάτι παραπάνω από θετικούς με αποκορύφωμα το live bet στο Over 1,5 γκολ του ΠΑΟΚ σε απόδοση 3πλασιασμού. Πάμε σιγά σιγά να μπαίνουμε σε κλίμα Σαββατοκύριακου με την Premier League να ανοίγει με το ματς της Γιουνάϊτεντ απέναντι στη Σαουθάμπτον για την 2η αγωνιστική της εν-λόγω διοργάνωσης.

Κάνε ένα Like στη ΝΕΑ μας σελίδα και ακολούθησε μας στο facebook!

Χωρίς τρελή απόδοση οι γηπεδούχοι με τον Μουρίνιο στον πάγκο ξεκίνησαν κερδοφόρα το πρωτάθλημα παίρνοντας το τρίποντο στην έδρα της Μπόρνμουθ βάζοντας μάλιστα τρία γκολ στο....χαλαρό με το σκορ να γράφει 1-3 με τον Ιμπραϊμοβιτς να βάζει την σφραγίδα του και να προνοεί τον κόσμο για το τι θα ακολουθήσει βάζοντας το 3ο γκολ της ομάδας του. Η Γιουναϊτεντ δεν ενθουσίασε τρελά, έπαιξε σχεδόν στα μισά από αυτό που πραγματικά αναμένουμε να δούμε φέτος και με λίγη τύχη πήρε τελικά αυτό που ήθελε με το 1ο γκολ να έρχεται από τρομερό λάθος στην άμυνα για την Μπόρνμουθ. Στην αποστολή κανονικά αυτή τη φορά και ο Πογκμπά τον οποίο δεν ξέρουμε αν ο Μουρίνιο θα επιλέξει για αρχική εντεκάδα στο Όλντ Τράφορντ.

Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι έρχονται από ισοπαλία με 1-1 στην έδρα τους κόντρα στη Γουότφορντ. Ο αγώνας ξεκίνησε με χαμένη ευκαιρία των αγίων κάτι που πέρασε στα ψιλά αφού από το 9ο λεπτό της αναμέτρησης αναγκάστηκαν να κυνηγήσουν στο σκορ φαίρνοντας τελικά το ματς στα ίσια στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 55ο λεπτό. Η Σαουθάμπτον εκ τούτου πίεζε όλο και περισσότερο με την πάροδο του χρόνου, κατάφερε να παίζει με παίχτη παραπάνω για τα τελευταία 24 λεπτά ωστόσο δεν κατάφερε βρει τον τρόπο να σπάσει ιδανικά την άμυνα της Γουότφορντ για τη νίκη.

Oι κόκκινοι διάβολοι μπορεί να μην έχουν πιάσει ακόμα υψηλά στάνταρ απόδοσης παρόλα αυτά με τον Μουρίνιο στο τιμόνι βλέπουμε ότι παίρνουν αυτό που θέλουν μέσα στο γήπεδο. Η Σαουθάμπτον δεν θα έρθει να ανοιχτεί , κάθε άλλο και για αυτό περιμένουμε αργά η γρήγορα το φαβορί να πάρει το απαιτούμενο αποτέλεσμα. Αναμένουμε σκορ στο ματς όχι όμως από αυτά που ξεφεύγουν με τα δύο το πολύ τρία τέρματα (απόδοση 2πλασιασμού στον Stoiximan) να μοιάζει το πιθανότερο σενάριο σε μια επαγγελματική αλα Μουρίνιο νίκη.